ماژول ال ای دی

ماژول ال ای دی

ماژولled

با ظهور تکنولوژی استفاده از ماژول LED  در تابلو تبلیغاتی روز دید نسل جدید و متفاوتی از تابلو تبلیغاتی پدیدار گشت که در زمانی کوتاه طرفداران زیادی پیدا کرد. ماژول LED  بلوکی است که از کنار هم قرار گرفتن LED و سایر قطعات الکترونیکی به وجود آمده است که در ابعاد و رنگ های متفاوت برای دو کاربرد فضای خارجی و فضای داخلی تولید و عرضه می گردد.

ماژول ال ای دی همراه باکنترلر و پاور تغذیه در یک قاب /فریم تابلو روان کنار هم قرار می گیرند و نمایشگر LED  و تلویزیون شهری  را به وجود می آورند که به عنوان یک پیام نمای متحرک با ویژگی های جذای نوری و افکتهای خیره کننده بر سر درب مکان های تجاری بسیاری از صنوف استفاده می شوند، نمایشگر ال ای دی به مرور جایگزین مناسب و کارآمدتری نسبت به تابلو های سنتی فلکس و بنر و.. بگیرند. همچنین استفاده از تابلو روان LED و تلویزیون شهری به عنوان یک راه جدید برای تبلیغات آزادی عمل بیشتری به مصرف کننده برای تبلیغات گسترده می دهد زیرا بهره گیری از تکنولوژی LED توانایی بالاتری برای جذب بیننده و ارائه موثر کالا دارد.

ماژول ال ای دی تک رنگ

رنگ ال ای دی به کار رفته در ساخت ماژول تابلو روان, تعیین کننده رنگ ماژول LEDاست ماژول LED تک رنگ مجموعه ای از ال ای دی های یک رنگ هستند که اغلب در رنگ هایماژول تک رنگ قرمز ،ماژول تک رنگ سفید و ماژول ال ای دی تک رنگ سبز عرضه می شوند، ماژول LED  تک رنگ به دلیل سادگی و قیمت مناسب به طور گسترده ای در مراکز تجاری و فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند هم چنین این ماژول ها قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را نیز به طور همزمان دارند مشروط به این که با مادربرد متناسب مورد استفاده قرار گیرند که در این صورت علاوه بر نمایش افکتها و انیمیشن های مختلف قابلیت پخش فیلم و تیزر های تبلیغاتی را نیز دارا می باشند

ماژول ال ای دی فول کالر

ماژول LED  تمام رنگبه دلیل دارا بودن 3 رنگ اصلی ال ای دی (قرمز – سبز – آبی)قابلیت نمایش تمامی رنگها (16 میلیون رنگ) را دارند که به اصطلاح به این ماژول ها،ماژول فول کالر گفته می شود ،ماژول تمام رنگ در ابعاد و تراکم های متفاوت طراحی و تولید می شوند هر اندازه که تراکم ال ای دی ها در ماژول بالاتر رود تصویری که تلویزیون شهری در نهایت  ارائه میدهد وضوح بالاتری خواهد داشت. این ماژول ها در ساخت تلویزیون های شهری مورد استفاده قرار می گیرند که به دلیل توانایی بسیار بالایی که در پخش تصاویر ،فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی رنگی دارند امروزه جایگاه ویژه ای در بازار تبلیغات متحرک یافته اند.

led

1-تابلو ال ای دیثابت:

این نوع تابلو ها جایگزینی مناسب برای نئون میباشد.از مزایای بسیار زیاد این تابلو نسبت به نئون تنها به ذکر چند مورد بسنده میکنیم،مصرف برق بسیار پایین تر،کم خطرتر،شکنندگی کمتر،طول عمر بیشتر،نور سالم تر(برای چشم)و خیره کننده ،امکان تنظیم میزان نور،ضد آب بودن و …

2-تابلو ال ای دیروان :

این خانواده انواع و اقسام مختلفی دارد.که در زیر به طور کامل شرح داده می شوند:

الف.تابلو روان تک رنگ :
این نوع ازتابلو روان ال ای دیروان متون و انیمیشن های خود را بصورت تک رنگ و تنها با یک رنگ نمایش می دهد.مثلا تابلو روان تک رنگ سبز تمامی جملات خود را تنها با رنگ سبز نمایش می دهد.
ب.تابلو ال ای دی روان سه رنگ،هفت رنگ و یا به طور کلی چند رنگ :
این خانواده ازتابلو روان ال ای دی میتوانند متون خود را با چند رنگ از پیش تعیین شده نمایش دهند.مثلا نوع سه رنگ با رنگ های قرمز،آبی و بنفش،میتواند جمله ای را با سه رنگ نمایش دهد.

ج.تابلو روان رنگی (فول کالر یا تمام رنگی):
این نوع ازتابلو روان ال ای دی کاملترین و جدیدترین نوع می باشد.به این نوع تابلوها،تابلو ال ای دی فول کالر و یا تلویزیون شهریهم گفته میشود.

تابلو ال ای دی روان رنگی :

هر آنچه از یک نمایشگر دیجیتال انتظار دارید با این محصول برآورده میشود.نمایش فیلم،عکس،تیزرهای تبلیغاتی و … به همراه پخش صدا!حتی بصورت آنلاین(مثلا پخش شبکه های زنده تلویزیونی)
امروزه تلویزیون های غول پیکر شهری (تابلو روان ال ای دی رنگی یا فول کالر ) در تمامی جوامع پیشرفته و در حال پیشرفت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار موثر مورد استفاده قرار میگیرد.

این نوع نمایشگر LED به دو دسته فضای باز (Out door) و فضای بسته (indoor)تقسیم میشوند.نوع فضای بسته برای محیط داخل سالن مناسب است و نوع فضای باز برای محیط بیرونی.نوع فضای باز کاملا ضد ضربه و ضد آب است و همچنین شدت نور بالایی دارد(جهت دیده شدن در زیر نور آفتاب).اما نوع فضای بسته ضد ضربه و ضد آب نیست و معمولا شدت نور کمتری دارد.(به دلیل اذیت نشدن چشم بینندگان در فضای داخلی-مثلا داخل تالار)

منبع تغذیه تابلو روان، برد کنترلر تابلو روان و قطعه الکترونیکی اصلی یعنی ماژول LED تابلو روان سه قطعه اصلی هستند که صنعت تابلو سازی را با تحولی شگرف رو به رو کرده اند ، در واقع این سه قطعه در کنار همدیگر تشکیل تابلو روان را میدهند که امروزه در سطح شهرها با انواع اقسام این تابلو LED ها مواجه میشویم .

چرا تابلو روان مورد استقبال قرار گرفت ؟

تابلو روان ال ای دی یا همان تابلو LED  و تلویزیون شهری به دلیل مزایای بسیاری که نسبت به تابلو های قدیمی مانند تابلو فلکس و نئون دارد در زمان کوتاه مورد استقبال و استفاده قرار گرفت . تلویزیون شهری و تابلو روان به دلایل هزینه تمام شده مناسب، انعطاف پذیری در انتخاب سایز،تنوع رنگ، پیام رسانی جامع و واضح برای مخاطب،رابط کاربری مناسب، قابلیت جا به جایی راحت و … مورد استقبال فراوان قرار گرفت

وظایف هرکدام از قطعات تابلو LED

ماژول ال ای دی تابلو روان

ماژول LED تابلو روان مهم ترین قطعه در ساخت تابلو ال ای دی میباشد، ماژول ال ای دی تابلو روان که می تواند ماژول LED قرمز باشد و هم ماژول سبز و حتی ماژول ال ای دی فول کالر وظیفه نمایش برنامه تابلو روان را بر عهده دارد .

برد کنترلر تابلو روان

برنامه تابلو از طریق برد کنترل تابلو LED به تابلو وارد میشود و کنترلر تابلو روان از طریق نرم افزار تابلو روان قابلیت برنامه نویسی دارد.

منبع تغذیه تابلو روان

تامین برق تابلو روان از طریق منبع تغذیه انجام میشود.ماژول LED قرمز پر مصرف ترین ماژول LED تابلو روان میباشد که برای بیان تراکم ماژول LED قرمز از عبارت ماژول LED قرمز P10-1R استفاده می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.