لامپ SMD سقفی


لامپ SMD سقفی

لامپ سقفی smd

لامپ های SMD سقفی ال ای دی جدیدترین نمونه لامپ های ال ای دی هستند. از لامپ های ال ای دی SMD امروزه در اجرا دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود. زیرا نور پردازی مناسب ساختمان یکی از مهم ترین موارد در طراحی و دکوراسیون می باشد و طراحی بوسیله لامپ ها، نیازمند دانش و تجربه است. از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که زندگی و کار در محیط هایی با نور مناسب، بسیار راحت تر و کم استرس تر ازمحیط های تاریک یا بیش از حد روشن است.یکی از بهترین لوازم روشنایی برای طراحی دکوراسیون ، چراغ های SMD  سقفی هستند. به طور معمول از لامپ هایSMD برای فضاهایی که نیاز به پخش نور گسترده و زیاد دارند، مثلا در فضاهای باز مانند پارک ها، یا فضاهای وسیع مانند سالن ها و رستوران ها و … استفاده می شود، وسایه ایجاد شده توسط این لامپ ها به حداقل ترین اندازه خود می رسد.

مزایای لامپ های SMD سقفی

این لامپ ها روشنایی و نوری کاملا یکدست و ملایم دارند و نقاط تیره در آن ها دیده نمی شود.هزینه تعمیر و تعویض آنها بسیارکم و مقرون به صرفه است به علت کارکرد عالی که دارند. در نتیجه طول عمر بهتری نیز خواهند داشت.انرژی بسیار کمی مصرف کرده و راندمان بالایی دارند. در مقایسه با نور خوبی که منتشر می کند گرما و حرارت کمی از خود ساطع می کند.از دیگر ویژگی های این لامپ ها باید با ظاهر زیبای آن ها اشاره کنیم که این ویژگی موجب شده تا استفاده از آن ها در فضاهای زیبا و مدرن از جمله رستوران ها، خانه های مجلل، سالن های بزرگ، سالن های کنفرانس و تئاتر و … رونق بسیاری بگیرد.همچنین نوری که تولید می کند بدون لرزش و سوسو است و باعث خستگی چشم نمی شود. لامپ های SMD سقفی به دلیل مصرف پایین انرژی، هزینه ی برق مصرفی را تا حد زیادی کاهش می دهند. همچنین این لامپ ها سنسور حرکتی مادون قرمز دارندکه توانایی تشخیص حرکت اجسام را دارد و به محض مشاهده حرکت عمل کرده و روشن میشود. یکی از ویژگی های مهم این چراغ ها مقاومت بالای آن ها در برابر عوامل مختلف می باشد که دچار زنگ زدگی نمی شوند.

لامپ smd

انواع لامپ های SMD سقفی

 1. لامپ هالوژن ال ای دی سقفی
 2. لامپ ال ای دی SMD سقفی مربعی
 3. لامپ ال ای دی SMD سقفی مهتابی
 4. لامپ سقفی ال ای دی ریموت دار
 5. لامپ ال ای دی سقفی خانگی
 6. لامپ ال ای دی سقفی تزئینی
 7. لامپ ال ای دی SMD سقفی آفتابی
 8. لامپ ال ای دی SMD سقفی گرد
 9. لامپ سقفی حبابی
 10. لامپ سقفی متری
 11. لامپ سقفی برای لوستر

معرفی انواع لامپ SMD سقفی از نظر نوع نصب

لامپ SMD سقفی روکار: از کاربردهای لامپ SMD سقفی روکار می توان به نصب بسیار راحت این پنل ها بر روی سقف اشاره کرد که به راحتی با استفاده از چند پیچ بر روی سقف نصب می شود و بسیار زیبا هستند. لامپ SMD سقفی روکار برای مواردی کاربرد داردکه قصد تخریب سقف را نداشته باشیم، اما زمانی که مشکلی بابت تخریب یا سوراخ کردن سقف وجود نداشته باشد، از لامپ ال ای دی سقفی توکار استفاده می شود.

لامپ SMD سقفی توکار:لامپ های SMD سقفی توکار در دو تکنولوژی SMD و COB  در بازار موجود هستند. پنل های سقفی در ابعاد مختلفی طراحی و تولید شده است از پنل های کوچکی در اندازه چراغ های هالوژنی تا پنل های سقفی 60 در 60 گرفته که این پنل ها طرح های متنوعی دارند مانند پنل های دور شیشه گرد، پنل های دور شیشه مربعی، پنل توکار بک لایت و … و به طور معمول پنل های توکار طرفداران بیشتری دارد.

انواع smd سقفی نصبی

کاربرد لامپ SMD سقفی

لامپ های SMD سقفی در مکان های مختلفی کاربرد دارد مانند:

 • روشنایی ساختمان های مسکونی
 • روشنایی تجاری
 • روشنایی اداری
 • نورپردازی های سقفی
 • نورپردازی اتاق خواب
 • نورپردازی ارایشگاه
 • نورپردازی خانه
 • نورپردازی عکاسی
 • نورپردازی فروشگاه
 • نورپردازی محیط های داخلی
 • نورپردازی محیط های خارجی

خریدلامپ SMD سقفی

لامپ های SMD سقفی درابتدا به عنوان لامپ های سیلندری در بازارمعرفی می شدند. که این لامپ های سیلندری ترکیبی از فریم فلزی و لامپ هستند. لامپ مورد استفاده معمولا از نوع لامپ های گازی ( فیلامان، بخار جیوه و  … ) است. از معایب این چراغ های سقفی می توان به راندمان پایین و ضریب نمود رنگ پایین و طول عمر کم اشاره کرد.نوع دیگری از لامپ های سقفی به اسم چراغ های هالوژنی معروف بودند که همچنان ترکیبی از فریم دایکاست یا پلاستیک فشرده و لامپ گازی از نوع هالوژن می باشند. طول عمر کوتاه و دمای بسیار بالا از جمله نقاط منفی این لامپ های سقفی هالوژنی هستند.

ویژگی لامپ های SMD سقفی

لامپ های smdسقفی

 طراحی : این پنل‌ها معمولاً دارای یک قاب آلومینیومی سبک وزن بوده که از سه لایه تشکیل شده است؛ قاب پنل‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده آن می‌باشد که به منظور جلوگیری از به هدر رفتن نور طراحی شده است. لایه‌های داخلی شامل چیپ‌های LED،صفحه هدایت‌کننده نور و دیفیوزر می‌باشد. دیفیوزر به طور معمول در مقابل صفحه هدایت‌کننده نور قرار گرفته و کار آن توزیع نور به طور یکنواخت و مساوی در سطح پنل می‌باشد. همچنین،  صفحه منعکس‌کننده نور دقیقاً در پشت صفحه هدایت‌کننده نور قرار دارد.

کیفیت نور: صفحه هدایت‌کننده LED نوعی از ماده نوری است که طراحی شده تا در هنگام اتصال به منبع تغذیه، نور روشن و همگن ارائه دهد. صفحه هدایت‌کننده و دیفیوزر با همدیگر کار کرده تا یک نور یکنواخت را تولید نمایند. تکنولوژی مورد استفاده در روشنایی پنل‌ها، امکان روشن شدن آنی را بدون هیچ‌گونه لرزش نور، تابش اشعه فرا بنفش و غیره فراهم می‌نماید.

مواد و رنگ : آلومینیوم یکی از بهترین مواد برای استفاده به عنوان قاب پنل‌ها می‌باشد که معمولاً در پشت پنل مورد استفاده قرار می‌گیرد. چیپ‌های LED معمولا از آلومینیوم، آرسنید و گالیوم درست می‌گردند. ناخالصی به منظور ایجاد الکترون‌های آزاد و افزایش هدایت مواد نیمه‌هادی اضافه می‌گردد. این ناخالصی‌ها قابلیت تعیین رنگ چیپ‌ها را نیز دارند که چگونه رنگ مورد نظر بدون استفاده از فیلتر قابل دستیابی باشد.

پنل SMD سقفی دوستدار محیط زیست

پنل‌های LED اشعه‌ای از خود ساطع نمی‌کنند. همچنین فرآیند تولید پنل‌ها تقریباً هیچ نوع آلودگی ایجاد نمی‌کند. همه مواد استفاده شده برای تولید پنل‌ها را می‌توان بازیافت نمود. این ویژگی قابل بازیافت بودن برای توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی بسیار ضروری است و هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.
در تولید این نوع چراغ ها تمامی استاندارد ها و اصول کیفی رعایت شده است و از این نظر نور این چراغ ها کاملا سالم و بدون هیچ خطری می باشند. زیرا بر روی این چراغ ها یک لایه ی شیشه ای و محافظ قرار داده شده است که از آسیب رساندن چشم ها جلوگیری می نماید. 

پنل سقفی بک لایت چیست؟

لامپ های smd سقفی

پنل بک لایت از صفحه ای خاص تشکیل شده است. که در زیر و یا دور تا دور قاب این پنل سقفی تعداد زیادی لامپ LED قراردارد.یکی از بهترین لامپ ها برای فضای داخلی ساختمان هامی باشند به این علت که به هیچ عنوان نور خیره کننده ای ندارند و منتشر نمی کنند.ویژگی اصلی این لامپ ها که آن ها را متفاوت کرده وجود تعداد زیادی لامپ ال ای دی در قاب این لامپ ها است. تکنولوژی بک لایت بسیار گسترش یافته و در حال حاضر بسیاری از وسایلی که دارای نمایشگر می باشند، مانند صفحه نمایش تلویزیون، کامپیوتر، لپ تاب، تبلت، گوشی های موبایل و . . . دارای پنل بک لایت می باشند. چون پنل های بک لایت توانایی تولید و انتشار یک نور یکنواخت و یکدست در پشت زمینه ی تصاویر این دستگاه ها را دارند.

قیمت لامپ SMD سقفی

اگر می خواهید فضای منزل یا محل کار خود را به زیباترین و مدرن ترین شکل با لامپ های   SMD ال ای دی نورپردازی کنید، با مشاوران و کارشناسان ما  در تماس باشید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. خرید آنلاین می تواند راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای تهیه انواع لامپ سقفی به صورت عمده باشد، زیرا نیازی به صرف هزینه اضافی مثل هزینه های رفت و آمد و… نمی باشد. پنل‌های سقفی ال ای دی تراشه‌های بیشتری نسبت به سایر لامپ‌های با تکنولوژی LED دارند و نور تولید شده توسط آن ها بیشتر است. این پنل‌ها در اندازه‌های مختلف تولید شده و قیمت آنها بستگی به سایز، کیفیت جنس و نور ساطع شده از آنها دارد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.