بهترین سیم

بهترین سیم

بهترین سیم موجود در بازار

مدت‌ ها پیش نیروی برق در اختیار مردم در منازل آن ها قرار گرفت. در این دوران شرکت‌ها و کارخانه ‌های زیادی با توجه به رشد صنعت برق، تاسیس شدند و روز به روز پیشرفت کردند. در طی این سال ‌ها شرکت های گوناگونی نیز در زمینه تولید سیم و کابل با یکدیگر رقابت تنگاتنگی داشته اند، تا با تولید بهترین سیم بازار قیمت و کیفیت مناسب و مورد نیاز جامعه هدف خود را به خوبی تامین نمایند.

برای انتخاب یک سیم مناسب مخصوصاً در پروژه‌ هایی که پایه اصلی کار آن‌ ها، برق می باشد باید به دنبال سیمی باشید که کوتاه نمی شود و دائم نیاز به تعویض نداشته باشد. اگر می‌خواهید در فعالیت خود موفق باشید، بایستی انتخاب صحیح بهترین سیم برای شما در اولویت باشد. شما نیز احتمالا برای ساختن خانه و یا راه اندازی یک پروژه، قطعا درباره انواع و کیفیت سیم تحقیق کرده‌اید و به دنبال این هستید که از بهترین سیم موجود در بازار استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید با انواع سیم و کارکرد هر یک آشنا شوید با این پست همراه باشید تا به اطلاعات جالب توجهی دست یابید.

سیم برق رشته ای که در ساختمان سازی استفاده می شود.

چرا سیم های باکیفیت بخریم؟

به گزارش آتش‌نشانی از مهم‌ترین عوامل اصلی آتش‌سوزی در ساختمان‌ ها و کارخانجات، استفاده از سیم‌ های برق غیر استاندارد و نامرغوب می باشد و نصب نادرست آن دردسر ساز است. متاسفانه مدیران، مالکان و پیمانکاران با بی دقتی در انتخاب سیم برق و یا عدم دسترسی به برقکار ماهر باعث بروز چنین وقایعی جبران ‌ناپذیری می‌شوند.

سیم برق از جمله کالاهایی می‌باشد که شامل استاندارد اجباری شده و تولید سیم بی کیفیت و غیراستاندارد به هیچ ‌وجه قابل توجیه نیست. از طرفی قسمتی از انرژی برقی که بابت آن پول پرداخت می‌کنید در سیم‌ های غیر استاندارد تلف می‌شود، پس باید به این نکته توجه کرد که خرید بهترین سیم حافظ جان و مال شماست.

نکات فنی و تخصصی در خصوص تهیه سیم با کیفیت

مواردی که برای تولید بخش رسانا و عایق سیم های برق استفاده می‌شود، تاثیر مستقیمی روی توان الکتریکی و ظرفیت آمپری دارد. طبق استانداردهای مرجع تولید سیم برق، بهترین سیم برق برای ساختمان باید با هادی مسی تولید شود و استفاده از هادی آلومینیوم، آلومینیوم با روکش مس و سایر آلیاژها، ممنوع و خطر آفرین می‌باشد.

رسانایی آلومینیوم از مس کمتر است و در نتیجه به کارگیری این فلز در تولید سیم برق ساختمان‌ها در حین کار باعث بالا رفتن حرارت سیم و نیز سست شدن اتصالات در کلیدها و پریزها شده و همین یعنی مهیا شدن شرایط برای بروز آتش سوزی های بزرگ و خسارات جانی و مالی زیادی را به بار می آورد.

بهترین سیم ساختمان

معیارها و مشخصات بهترین سیم ساختمان

اگر به خرید و انتخاب بهترین سیم توجه نکنید، دارایی‌ها و جان خود و خانواده ‌تان را در معرض ضرر و آسیب جدی قرار خواهید داد. دو فاکتور اصلی برای تعیین بهترین سیم برق، کیفیت و قیمت مناسب است. قیمت دو کالا را باید وقتی مورد توجه قرار دهید که دو محصول از نظر کیفیت کاملاً یکسان باشند و فقط در این صورت است که می توان قیمت دو محصول را با هم مقایسه کرد. برای انتخاب بهترین سیم باید به موارد زیر نیز دقت کنید:

  • وجود نمایندگی های زیاد
  • حضور در بازارهای بین المللی
  • میزان تولید سالیانه
  • خدمات پس از فروش
  • میزان تقاضا برای آن محصول در بازار

در سال‌های اخیر به دلیل بالا رفتن هزینه مواد اولیه، تولید محصولات بی کیفیت بیشتر شد. با توجه به این شرایط، تولیدکنندگان زیادی هستند که کیفیت را قربانی سود می‌کنند و به ‌همین‌خاطر شناسایی محصول استاندارد و با کیفیت از محصولات بی کیفیت و تقلبی سخت‌تر شد. اما می‌توان با دقت و بررسی در عوامل زیر، بهترین سیم موجود در بازار را تهیه کرد: 

  • بررسی نوع بسته بندی: چاپ روی بسته بندی محصول حتماً باید شامل اسم و آدرس تولیدکننده به ‌صورت واضح باشد.
  • بررسی ظاهر سیم: اگر غلاف سیم با کیفیت باشد، به‌ راحتی آسیب نمی‌بیند. پس صاف و یکنواخت بودن سطح بیرونی سیم را حتماً بررسی کنید.
  • بررسی هادی یا رسانا: یک هادی با کیفیت باید دارای درخشندگی و انعطاف ‌پذیری قابل قبول باشد زیرا عدم انعطاف مناسب باعث شکننده شدن سیم می‌شود.
  • بررسی روکش کابل: ارزان ‌ترین و رایج‌ ترین روکش برای بهترین سیم ‌ها،از جنس پلاستیک و عمدتاً پی وی سی می باشد؛ زیرا علاوه بر مقرون ‌به ‌صرفه بودن و دارا بودن دوام بالا، انعطاف پذیری خوبی نیز دارد. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین سیم را خریداری کنید، بایستی تمامی معیار های بالا را مد نظر قرار دهید تا بعد از مدتی مجبور به تعویض سیم نشوید.
انواع سیم ¬های مفتولی و رشته ¬ای

کاربرد فراوان سیم برق

یکی از انواع تجهیزاتی که در بسیاری از پروژه‌ های خانگی و صنعتی استفاده می‌شود، سیم برق است. کار سیم برق انتقال الکتریسیته به قطعاتی می باشد که به برق نیازمند است و سیم بدون آن نمی‌تواند فعالیت نماید. انتخاب یک سیم مناسب یکی از ابتدایی‌ترین و پایه‌ترین مسائل پیش رو برای شروع یک کار برق کشی می باشد. البته در صورت نیاز به سیم برق بهتر است که در هنگام مراجعه به بازار، دقت زیادی نمایید تا بهترین سیم را تهیه کنید.

کلام پایانی

یکی از مهم‌ ترین بخش های هر ساختمان و مکانی، برق کشی آن محیط می باشد. در صورتی‌ که سیم ‌ها غیر استاندارد باشند و یا غیراصولی نصب شده باشند، خطرات زیادی را برای ساکنین آن محیط با خود به همراه دارند. در کنار توجه کردن به قیمت، همواره کیفیت کالا های خریداری شده را نیز مورد توجه قرار دهید. همچنین دقت کنید که یکی از مزایای انتخاب سیم مرغوب و با کیفیت، مصرف بهینه برق و جلوگیری از هزینه تراشی اضافه آن می باشد.

در هنگام خرید سیم همواره کیفیت را مد نظر قرار دهید و از خرید سیم‌ هایی با هادی ناخالص، عایق نامرغوب، ظاهر کدر، سخت و شکننده بودن هادی و … خودداری کنید. به یاد داشته باشید با انتخاب صحیح بهترین سیم، می‌توانید حافظ جان و مال و سلامتی خود و عزیزان تان باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.